Ako darovať 2% pre Nadáciu LEDka?

Nadácia LEDka sa zaoberá rôznymi aktivitami, ktoré pomáhajú neziskovým organizáciám a cirkvám. Jednou z našich hlavných aktivít je tvorba webových stránok za zvýhodnené ceny. Naším cieľom je pomôcť týmto organizáciám zlepšiť ich online prítomnosť a tým im pomôcť v ich činnosti. Ako darovať 2% z dane pre Nadáciu LEDka?

Ďalšou dôležitou aktivitou je školenie v technických zručnostiach. Veríme, že správne využívanie technológií môže byť veľkým prínosom pre neziskové organizácie a cirkvi. Poskytujeme školenia v rôznych oblastiach, ako sú napríklad tvorba webových stránok, programovanie v C#, Excel VBA, webové technológie, sociálne médiá.

Našou poslednou hlavnou aktivitou je tvorba digitálneho obsahu cez priame video prenosy online ekumenických bohoslužieb. Táto aktivita je zameraná na misiu a pomáha ľuďom po celom svete zúčastniť sa bohoslužieb bez ohľadu na ich polohu. Veríme, že týmto spôsobom môžeme prispieť k zjednoteniu cirkvi a k rozšíreniu Božieho slova.

kapela hrá na ekumenických bohoslužbách LEDky

Tieto aktivity sú financované z 2% z dane, ktorú môžu ľudia poukázať na našu nadáciu. Veríme, že týmto spôsobom môžeme pomôcť mnohým neziskovým organizáciám a cirkvám a tým prispieť k lepšiemu svetu.

Údaje do daňového priznania

Obchodné meno / NázovNadácia LEDka
SídloZnievska 38, 85106, Bratislava
Právna formanadácia
IČO53505646

Postup ako poukázať 2% z dane Nadácii LEDka

Kliknite na sekciu, ktorá sa vás týka a prečítajte si postup krok za krokom.

Postup na poukázanie 1% alebo 2% z dane pre firmy (PO) je nasledovný:

 1. Firmy môžu darovať 1% zaplatenej dane na verejnoprospešné účely, ale ak darujú sumu vo výške aspoň 0,5% dane, môžu darovať až 2% dane. Nemusí to byť nevyhnutne ten istý subjekt, ktorému PO asignuje 2% dane. Ak sa rozhodnete darovať, použite tlačivo darovacej zmluvy.
 2. V časti VI. daňového priznania (tlačivo DPPO) vyplňte: IČO: 53505646 Obchodné meno/Názov: Nadácia LEDka
 3. Zaškrtnite súhlas so zaslaním údajov, aby Váš dar pre nás nezostal anonymný.
 4. Podajte daňové priznanie do 31.3.2024, pokiaľ ste neoznámili odklad. Odklad je možný najneskôr do 30.6.2024, alebo v prípade príjmov zo zahraničia do 30.9.2024.
 5. Povedzte o možnosti darovať 2% aj vašim známym či obchodným partnerom.

V prípade potreby sa nám ozvite, radi vám pomôžeme. Ďakujeme.

Postup na poukázanie 2% z dane je nasledovný:

 1. Do 31.3.2024 podajte daňové priznanie, v ktorom môžete poukázať sumu do výšky 2%. Ak ste odpracovali ako dobrovoľník v ľubovoľnej organizácii minimálne 40 hodín za minulý rok, môžete darovať až 3%. Ak ste boli našim dobrovoľníkom, pre potvrdenie nás kontaktujte.
 2. Stiahnite si príslušné tlačivá: DPFOA alebo DPFOB a potvrdenie o podaní priznania.
 3. V časti VIII. daňového priznania A, alebo v časti XII. daňového priznania B vyplňte: IČO Nadácie LEDka 53505646 a obchodné meno/názov: Nadácia LEDka.
 4. Zaškrtnite súhlas so zaslaním údajov aby pre nás Váš dar neostal anonymný.
 5. Podajte daňové priznanie.
 6. Povedzte o možnosti darovať 2% aj vašim blízkym.

V prípade potreby sa nám ozvite, radi vám pomôžeme. Ďakujeme.

 1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania a o vystavenie tlačiva potvrdenie o zaplatení dane.
 2. Z potvrdenia si vypočítajte 2% a ak ste odpracovali ako dobrovoľník v ľubovoľnej organizácii minimálne 40 hodín za minulý rok, môžete darovať aj 3%. Ak ste boli dobrovoľníkom našej organizácie, kontaktujte nás pre potvrdenie.
 3. Stiahnite si a vyplňte formulár vyhlásenie o poukázaní dane.
 4. Vo vyhlásení zaškrtnite súhlas so zaslaním kontaktných údajov, aby Váš dar pre nás nebol anonymný.
 5. Tlačivá (potvrdenie, vyhlásenie, prípadne potvrdenie o dobrovoľníctve) doručte na daňový úrad podľa miesta vášho trvalého bydliska do 30. 4. 2024.
 6. Povedzte aj vašim blízkym o možnosti darovať 2%.

V prípade potreby sa na nás môžete obrátiť, radi vám pomôžeme.

Ďakujeme.