Rozmrznuté srdce

Publikované

Išla som spolu s deťmi na vysielanie LEDky. Tešila som sa ako malé dieťa, lebo po karanténe som išla do spoločnosti. Keďže nie som až taká skúsená šoférka, všetko som si starostlivo skontrolovala – omietla auto od snehu, naštartovala pre istotu, či nezlyhá baterka, pozrela cestu a naplánovala ju v navigácii a samozrejme dala som si dostatočný čas na cestu. Vedela som však, že nemám dosť benzínu, tak som musela ísť natankovať. Poviete si, nič neobvyklé.

Na pumpe

To som si myslela aj ja. Tiež som si vravela, že už ma n ič nemôže prekvapiť….ale prekvapilo. Strčila som kľúčik, teda chcela som strčiť kľúčik do zámku od nádrže, ale nešiel ani do polovice. Myslela som si, že je to zamrznuté. Rýchlo som očistila okolie zámku, ale nepomohlo. Pochopila som, že zamrznuté je vnútro zámku. Nevedela som, čo s tým….Prebehli mi mysľou rôzne scenáre. Vrátiť sa domov? Ale potom nestihnem ísť na Ledku…Alebo požiadať o pomoc, ako mi radil aj môj syn. Poprosila som teda pána, ktorý tankoval na vedľajšom stojane. Bol hneď ochotný mi pomôcť. Priložil ruky k zámku a začal ústami dýchať do neho teplý vzduch. Vravela som si…super nápad. Teplo jeho úst roztopilo ľad v zámku a ja som mohla otvoriť nádrž a natankovať a prísť aj včas na vysielanie LEDky. Samozrejme ochotnému pánovi som sa poďakovala. Nič viac som nevedela urobiť.

Čo mi chcel Boh povedať?

kľúč od nádrže

Dlho mi tento zážitok chodil po rozume. Čo mi chcel Boh týmto ukázať? Čo mi chcel povedať? Chce mi roztopiť láskou moje srdce, chce sa ma dotknúť tak, aby som pochopila, že ma miluje, chce, aby som odpustila všetko, čo bráni tomu, aby On – kľúč mohol úplne zapadnúť do zámku môjho srdca a mohli sme byť jedno ? Možno naozaj máme v srdci ľad, miesto, kde sme neodpustili, kde sme si zatvrdili srdce, kde sme zranení a nevieme, čo s tým. Ani ja, ani ty nevieš s tým urobiť nič….pomoc môže prísť iba od Boha. On je ten, ktorý vie presne ako dýchať svoju lásku na Tvoje srdce. On presne vie, čo Ťa bolí, trápi. Povedz mu to. On to citlivo vylieči a uzdraví a naplní Tvoje srdce láskou. Ako píšem tieto riadky, som si uvedomila, že presne to sa stalo.

Keď som sa vrátila domov, povedala som manželovi, čo sa mi stalo. Veľmi ho to pobavilo. Prišla radosť znovu do nášho domu. Prišlo odpustenie, prišla láska. Boh sa svojim dychom nielen dotkol môjho auta ale aj môjho srdca a verím, že sa chce dotknúť aj Tvojho.

Publikované
Kategorizované ako Zamyslenia